Inconel 600 (UNS N06600) ו-Inconel 601 (UNS N06601) הן שתי סגסוגות הניקל-כרום המפורטות ביותר עבור שירות חמצון-בטמפרטורה גבוהה. הם מושווים לעתים קרובות ראש-לראש-כאשר מציינים רכיבי תנור, מתקנים לטיפול בחום,-צינורות קרינה וציוד{10}תרמי לעיבוד. שניהם מיוצרים לפי ASTM B168 (צלחת/גיליון) ו-B167 (צינור/צינור), ושניהם מופיעים ב-ASME BPVC סעיף II.

על פני השטח, סגסוגות אלה נראות דומות. חפרו עמוק יותר, ומופיע גבול ביצועים ברור: כ-900 מעלות רציף (850 מעלות מחזוריות). מתחת לסף זה, IN600 מתפקד בצורה יוצאת דופן ועשוי להציע חיסכון שוליים בעלויות. מעליו, תוספת האלומיניום של IN601 יוצרת מנגנון חמצון - שונה מהותית ועדיף - שמצדיק בחירה כמעט בכל יישום של תנור בטמפרטורה גבוהה-.
|
מציאת מפתח Inconel 601 היא הסגסוגת המועדפת לכל יישום תנור הפועל מעל 900 מעלות, במיוחד ברכיבה תרמית. סולם ה-Al2O3 (אלומינה) שמקורו מאלומיניום הוא יציב יותר, נצמד יותר ומאפיינים -מתרפאים - שסולם הכרומיה (Cr2O3) של Inconel 600 אינו יכול להתאים להם בטמפרטורות קיצוניות. Inconel 600 נשאר הבחירה הנכונה עבור שירות רציף-בטמפרטורה נמוכה יותר, סביבות המכילות הלוגן-, עיבוד כימי קאוסטי וצינורות מחולל קיטור גרעיני. |
מהן הסגסוגות האלה?
Inconel 600 (UNS N06600)
Inconel 600היא סגסוגת ניקל-כרום עם תכולת ניקל גבוהה (מינימום 72%) ו-14-17% כרום. היא הייתה בין סגסוגות הניקל הקדומות ביותר שיוצרו באופן מסחרי, המתוארכת לשנות ה-30, והיא אחת מסגסוגות הטמפרטורות הגבוהות-הנפוצות ביותר בעולם. עמידות הקורוזיה שלו מסתמכת על סרט פסיבי של תחמוצת כרום (Cr2O3), שנוצר באופן ספונטני מעל ~400 מעלות ומספק הגנה מפני חמצון, רוב החומצות וסביבות אלקליות.
Inconel 600 הוא הבחירה המסורתית עבור: מתקנים לטיפול בחום- מתחת ל-900 מעלות, מאיידים קאוסטיים, צינורות מחוללי קיטור גרעיניים (באופן היסטורי), צינורות לעיבוד כימי בשירות המכילים הלוגן- ומגוון רחב של חומרה לתנורים בטמפרטורות מתונות.
מספר UNS:N06600 | שמות נפוצים:Inconel 600, Alloy 600, Nicrofer 7216, Chronin 600
תקנים מרכזיים:ASTM B168 (צלחת), B167 (צינור), B166 (בר/חוט), B163 (צינורות); ASME SB-168, SB-167, SB-163
Inconel 601 (UNS N06601)
Inconel 601הוא סגסוגת אלומיניום ניקל-כרום-, המובחן מ-IN600 על ידי שני שינויים מרכזיים: הכרום מוגדל ל-21-25% (לעומת 14-17% ב-IN600), ואלומיניום מתווסף ב-1.0-1.7%. תוספת האלומיניום הקטנה לכאורה הזו היא טרנספורמטיבית. בטמפרטורות מעל כ-800-900 מעלות, אלומיניום מתפזר באופן סלקטיבי אל פני הסגסוגת ויוצר שכבת תחמוצת אלומיניום (Al2O3) צפופה ונצמדת, שהיא משמעותית יותר יציבה וחסונה מבחינה תרמודינמית מאשר כרומיה בטמפרטורות קיצוניות.
Inconel 601 הוא הבחירה המועדפת עבור: צינורות קורנים של תנור, רכיבי תנור חישול רציפים ואצווה מעל 900 מעלות, מתקני הלחמה, מחממי-על לשחזור פסולת-חום- וכל ציוד לעיבוד תרמי הכפוף למחזור תרמי אגרסיבי.
מספר UNS:N06601 | שמות נפוצים:Inconel 601, Alloy 601, Nicrofer 6023 H, Chronin 601
תקנים מרכזיים:ASTM B168 (צלחת), B167 (צינור), B166 (בר/חוט); AMS 5715 (יריעה/רצועה/לוח תעופה וחלל); ASME SB-168, SB-167
הרכב כימי
הטבלה שלהלן מציגה טווחי הרכב שצוינו ב-ASTM. הבנת ההבדלים הללו היא הבסיס להבנת כל הבדלי הביצועים בין הסגסוגות.
|
אֵלֵמֶנט |
IN600 דקות (%) |
IN600 מקסימום (%) |
IN601 דקות (%) |
IN601 מקסימום (%) |
תפקיד פונקציונלי |
|
ניקל (ני) |
72.0 דקות |
- |
58.0 דקות |
63.0 מקסימום |
בסיס קורוזיה, יציבות |
|
Chromium (Cr) |
14.0 |
17.0 |
21.0 |
25.0 |
יוצר אבנית תחמוצת |
|
ברזל (Fe) |
6.0 |
10.0 |
לְאַזֵן |
לְאַזֵן |
הפחתת עלויות, מבנה |
|
אלומיניום (אל) |
- |
- |
1.0 |
1.7 |
סולם Al2O3, אלמנט מפתח IN601 |
|
פחמן (C) |
- |
0.15 מקסימום |
- |
0.10 מקסימום |
משקעי קרביד |
|
מנגן (Mn) |
- |
1.0 מקסימום |
- |
1.0 מקסימום |
מסיר חמצון |
|
סיליקון (Si) |
- |
0.50 מקסימום |
- |
0.50 מקסימום |
עמידות לחמצון |
|
גופרית (S) |
- |
0.015 מקסימום |
- |
0.015 מקסימום |
גמישות- חמה (למזער) |
|
נחושת (Cu) |
- |
0.50 מקסימום |
- |
- |
טומאה קלה |
ביצועי חמצון-בטמפרטורה גבוהים
עמידות לחמצון היא קריטריון הביצועים העיקרי לבחירת סגסוגת תנור. הטבלה שלהלן משווה התנהגות על פני טווח טמפרטורות השירות המלא הרלוונטי לתנורים תעשייתיים וציוד עיבוד תרמי.

|
טווח טמפרטורה |
IN600 ביצועים |
IN601 ביצועים |
שיטת בדיקה |
תצפית מפתח |
|
עד 600 מעלות |
מְעוּלֶה |
מְעוּלֶה |
ASTM B168 מחזורי |
שתי הסגסוגות מגנות באופן מלא; קנה מידה מינימלי |
|
600 מעלות - 900 מעלות |
טוב מאוד |
מְעוּלֶה |
ASTM B168 רציף |
צורות סולם IN601 Al2O3, IN600 Cr2O3 דומיננטי |
|
900 מעלות - 1100 מעלות |
טוב (Cr2O3, סכנת התפצלות) |
מעולה (יציב Al2O3) |
ASTM B168 / ISO 21608 |
IN601 מעולה באופן מכריע; קנה המידה של IN600 עולה |
|
1100 מעלות - 1200 מעלות |
מוגבל (סביר להתפרקות) |
טוב מאוד (Al2O3 נמשך) |
מבחן ASTM B168 1200 תואר |
IN601 מועדף; IN600 לא מומלץ מעל 1100 מעלות |
|
מעל 1200 מעלות |
לא מומלץ |
מקובל (חשיפה קצרה) |
ASM Handbook Vol. 13A |
שקול סגסוגות עם תוספות Al/RE גבוהות יותר |
|
חימום/קירור מחזורי |
בינוני (התקלות בקנה מידה) |
מעולה (הידבקות Al2O3) |
מחזור תרמי ASTM G54 |
אבנית IN601 Al2O3 נדבקת טוב יותר תחת רכיבה תרמית |
הבנת מנגנון סולם התחמוצת
חשבו על אבנית התחמוצת כעור מגן על הסגסוגת. Chromia (Cr2O3) הוא כמו עור רגיל - קשיח למדי, אך נוטה להיסדק ולהתקלף כאשר הוא נתון לכיפוף חוזר (רכיבה תרמית). אלומינה (Al2O3) דומה יותר לרקמת צלקת - עבה יותר, צפופה יותר, פחות גמישה במובנים מסוימים, אך עמידה הרבה יותר בפני התקלפות מהמשטח שעליו היא מגינה.
בכל פעם שתנור מתחמם ומתקרר, הסגסוגת וקנה המידה שלו מתרחבים ומתכווצים בקצב שונה במקצת. הלחץ החוזר הזה הוא הגורם להתפרקות אבנית - האבנית נסדקת ומתקלפת, וחושפת סגסוגת טרייה לחמצון. אבנית האלומינה של IN601 מחוברת טוב יותר למצע הסגסוגת (חלקית בשל תת-השכבה העשירה-של אלומיניום הפועלת כמחסום דיפוזיה) ולכן שורדת הרבה יותר מחזורים תרמיים לפני כשל.
השוואת מאפיינים מכניים
בעוד שעמידות בחמצון מניעה את החלטת הבחירה עבור רוב יישומי התנור, השלמות המכנית בטמפרטורת ההפעלה היא קריטית באותה מידה - במיוחד עבור רכיבים מבניים כגון סלים, מגשים, מתקנים וצינורות קורנים.
|
נֶכֶס |
Inconel 600 |
Inconel 601 |
מפרט / מקור |
|
חוזק מתיחה (דקות) |
550 MPa (80 ksi) |
600 MPa (87 ksi) |
ASTM B168 / B167 |
|
חוזק תשואה 0.2% (דקות) |
240 MPa (35 ksi) |
275 MPa (40 ksi) |
ASTM B168 / B167 |
|
התארכות (דקות) |
30% |
30% |
ASTM B168 / B167 |
|
קשיות (ברינל, טיפוסי) |
~120–170 HB |
~130–185 HB |
ASTM E10 |
|
צְפִיפוּת |
8.47 גרם/סמ"ק |
8.06 גרם/סמ"ק |
דפי מידע של היצרן |
|
טווח התכה |
1354-1413 מעלות |
1301-1363 מעלות |
מסד נתונים של סגסוגת ASM |
|
מודול אלסטיות (20 מעלות) |
207 GPA |
207 GPA |
ASTM E111 |
|
התרחבות תרמית (20-1000 מעלות) |
15.1 מיקרומטר/מ' מעלות (ממוצע) |
15.2 מיקרומטר/מ' מעלות (ממוצע) |
גיליון נתונים של מתכות מיוחדות |
|
טמפרטורת שירות רציפה מקסימלית |
~1100 מעלות |
~1200 מעלות |
ASME BPVC Sec. VIII / SB-168 |
|
טמפרטורת שירות מחזורית מקסימלית |
~1000 מעלות |
~1150 מעלות |
מתכות מיוחדות; ASTM B168 |
חוזק בטמפרטורה
בטמפרטורת החדר, ל-IN601 יש מתיחה וחוזק תפוקה מעט גבוהים יותר מאשר IN600 -, יתרון של משקעים ללא ניוביום- וחיזוק תמיסת כרום מוצק-. חשוב יותר הוא ההתנהגות בטמפרטורות הפעלה.
שתי הסגסוגות מציגות הפחתת חוזק עם עליית הטמפרטורה, וזו הסיבה שכללי התכנון של ASME מציינים טמפרטורה- מופחתת מתחים המותרים. עם זאת, IN601 שומר על התנגדות זחילה טובה יותר באופן פרופורציונלי מעל 900 מעלות, מה שהופך אותו לבחירה הנכונה עבור רכיבי תנורים נושאי עומס- בטמפרטורות גבוהות.
|
כלל אצבע של טמפרטורת שירות לשירות תנורים רציפים: השתמש ב-IN600 עד 900 מעלות. עבור ל-IN601 עבור 900 מעלות -1200 מעלות. מעל 1200 מעלות, שקול את היינס 214, סגסוגת 602CA או חלופות קרמיות. עבור שירות מחזורי (תנורי אצווה, תנורי סיר מלח), הורידו את טמפרטורת ההצלבה הרציפה של-השירות בכ-50 מעלות - כלומר IN601 הופך להיות מועדף מעל ~850 מעלות מחזורי. |
עמידות בפני קורוזיה בסביבות כימיות
סגסוגות תנור לא רק מתמודדות עם חמצון יבש. תנורים תעשייתיים רבים חושפים סגסוגות לגזי בעירה, אטמוספרות תהליכיות (פחמימות, ניטרידינג, גופרתי) וזרמי עיבוד כימיים. הטבלה שלהלן משווה עמידות בפני קורוזיה בסביבות הרלוונטיות ביותר לשירות תנורים.

|
סביבה / מדיה |
דירוג IN600 |
דירוג IN601 |
תקן בדיקה |
הערות |
|
אווירת חמצון יבשה |
טוב מאוד |
מְעוּלֶה |
ASTM B168 |
סולם IN601 Al2O3 מעולה מעל 900 מעלות |
|
אווירה סולידית |
לְמַתֵן |
לְמַתֵן |
מדריך ASM 13A |
שניהם רגישים; IN600 מעט יותר עמיד |
|
אווירה מקרבת |
טוֹב |
טוב מאוד |
ASTM A297 |
IN601 גבוה יותר Cr + Al עמיד בפני חדירת פחמן טוב יותר |
|
אווירה מחנקת |
טוֹב |
טוֹב |
ASTM A297 |
שניהם מתאימים; יתרון Cr קטן עבור IN601 |
|
גזי הלוגן (Cl2, F2) |
טוב (טמפ' נמוכה) |
לְמַתֵן |
ASTM G31 |
IN600 טוב יותר עבור שירות הלוגן; הימנע מ-IN601 ב-HF |
|
אלקליות מדוללות (NaOH) |
מְעוּלֶה |
טוב מאוד |
ASTM G31 |
IN600 בחירה מסורתית עבור מאיידים קאוסטיים |
|
High-temp steam (>500 מעלות) |
מְעוּלֶה |
מְעוּלֶה |
ASTM B168 |
שניהם מתפקדים היטב; IN601 מועדף מעל 900 מעלות |
|
מלחים מותכים |
טוֹב |
טוֹב |
מדריך ASM 13B |
הביצועים תלויים מאוד בכימיה של מלח |
|
חומצות מחמצנות (HNO3) |
לְמַתֵן |
לְמַתֵן |
ASTM G31 |
אף סגסוגת לא מועדפת עבור חומצות מחמצנות חזקות |
|
חומצות מפחיתות (HCl, H2SO4) |
יָרוּד |
יָרוּד |
ASTM G31 |
אף סגסוגת לא מתאימה; השתמש ב-C-276 או דומה |
חריג חשוב: סביבות הלוגן
אזור אחד שבו IN600 מתעלה על IN601 הוא באטמוספרות המכילות הלוגן (כלור, פלואור, חומצה הידרוברומית). תכולת האלומיניום הגבוהה יותר ב-IN601 יכולה ליצור הלידים אלומיניום נדיפים בטמפרטורות גבוהות, מה שמשבש את אבנית ההגנה ומאיץ את ההתקפה. עבור ציוד לעיבוד כימי החשוף לגזי הלוגן - במיוחד מימן פלואוריד (HF) או כלור מעל 500 מעלות - IN600 הוא המפרט הנכון. IN601 אינו מומלץ בסביבות אלו.
סביבות קאוסטיות: IN600 נשאר התקן
Inconel 600 was originally developed partly for its resistance to stress corrosion cracking (SCC) in hot caustic (sodium hydroxide, NaOH) solutions - a failure mode that destroyed 18-8 stainless steels in early chemical plants. Its high nickel content (>72%) מבטל למעשה את הרגישות ל-Cl-SCC ו-OH-SCC הנראית בפלדות אל-חלד אוסטניטיות. תכונה זו נותרה היישום הלא-תרמי החשוב ביותר של IN600 וזו הסיבה שהוא ממשיך להיות מוגדר עבור מאיידים קאוסטיים, קווי כבישה אלקליין וציוד תהליכי כימי קשור.
רכיבה תרמית וביצועי עייפות
תנורים תעשייתיים מופעלים לעתים רחוקות בטמפרטורה קבועה לחלוטין. חישול אצווה, טיפול בחום, הלחמת-אטמוספירה מבוקרת ותהליכים דומים כולם כוללים מחזורי חימום וקירור חוזרים ונשנים. רכיבה תרמית מטילה לחץ מכני על רכיבי סגסוגת באמצעות התפשטות תרמית דיפרנציאלית, אי התאמה של אבנית תחמוצת ושינויים מיקרו-מבניים. הטבלה שלהלן משווה את שתי הסגסוגות על פני רכיבים תרמיים ותכונות ביצועים הקשורות- לעייפות.
|
תכונת ביצועים |
Inconel 600 |
Inconel 601 |
מבחן / תקן |
פְּסַק דִין |
|
הידבקות אבנית תחמוצת (סטטית) |
טוב (Cr2O3) |
מעולה (Al2O3) |
ASTM B168 איזותרמית |
IN601 מעולה |
|
הידבקות אבנית תחמוצת (מחזורית) |
מתון (מתיחה) |
טוב מאוד (שפל נמוך) |
הלם תרמי ASTM G54 |
IN601 מעולה |
|
עמידות בפני עייפות תרמית |
טוֹב |
טוב מאוד |
בדיקת ASTM E606 LCF |
IN601 advantage at >900 מעלות |
|
התנגדות לזחילה (900 מעלות) |
לְמַתֵן |
טוֹב |
ASTM E139 |
IN601 טוב יותר בטמפ' גבוהה |
|
הלם תרמי (כיבוי מהיר) |
טוֹב |
טוֹב |
ASTM G54 |
שניהם דומים; IN601 edge עם Al2O3 |
|
החלמה מחדש של-אבנית לאחר נזק |
לְמַתֵן |
מְעוּלֶה |
ASM Handbook Vol. 13A |
IN601 Al2O3 עצמי-מתרפא במהירות |
|
סיכון שבירה (שירות ארוך) |
נמוך (מתחת ל-600 מעלות) |
נמוך-בינוני (סיגמא/גיל) |
ASTM A262 תרגול א |
שניהם ניתנים לניהול עם טיפול חום מתאים |
השוואת עלויות
עלות היא תמיד גורם בבחירת סגסוגת. הטבלה שלהלן מציגה השוואת עלויות רב-ממדית-, כולל תמחור חומרי גלם, גורמי ייצור וכלכלת מחזור חיים.
|
גורם עלות |
Inconel 600 |
Inconel 601 |
304/316L SS (ר') |
הערות |
|
חומר גלם (דולר/ק"ג, צלחת) |
$25–35 |
$28–40 |
$6–9 / $7–11 |
תמחור מפיץ 2024; בכפוף ל-Ni LME |
|
אינדקס חומר יחסי |
~0.85–0.95x |
1.00x |
~0.22–0.30x |
מנורמל ל-IN601 |
|
יכולת עיבוד (קלות יחסית) |
טוֹב |
טוֹב |
מְעוּלֶה |
שתי הסגסוגות מכונות בצורה דומה |
|
רְתִיכוּת |
מְעוּלֶה |
טוֹב |
מְעוּלֶה |
IN600 קל יותר לרתך; IN601 זקוק לחימום מבוקר מבוקר |
|
עלות ייצור לעומת. 316L SS |
~5–7x |
~5–8x |
1.0x קו בסיס |
כולל גיבוש, ריתוך, טיפול בחום |
|
עלות מחזור חיים (שירות-זמני גבוה) |
בינוני-נמוך |
נָמוּך |
גָבוֹהַ |
דגם TCO מעל 10 שנים; פחות תחליפים עם IN601 מעל 900 מעלות |
|
זמן אספקה סטנדרטי (צלחת, מלאי) |
6-12 שבועות |
8-14 שבועות |
מלאי/2-4 שבועות |
סקר מפיצים עולמי 2024 |
|
זְמִינוּת |
מלאי נרחב |
מלאי נרחב |
סְחוֹרָה |
שתי הסגסוגות זמינות מהמפיצים הגדולים בעולם |
הפרש המחירים של 3-5$ לק"ג בין IN601 ל-IN600 מייצג בערך 10-15% מעלות חומר הגלם. בסל תנור טיפוסי של 50 ק"ג, עלות חומר נוספת היא כ-150-250 דולר. אם IN601 מספק פי שניים את חיי השירות, העלות האמיתית לשעת עבודה נמוכה משמעותית עם IN601. ההשוואה הכלכלית הנכונה היא תמיד עלות הבעלות הכוללת (TCO), לא מחיר רכישה לק"ג.
|
מסגרת החלטת עלות שלב 1: קבע את טמפרטורת הפעולה. מעל 900 מעלות רציף או 850 מעלות מחזוריות - ציין IN601; כלכלת מחזור החיים מאוד בעדה. שלב 2: הערכת תדירות ההחלפה עם כל סגסוגת. חלקו את עלות הרכיבים הכוללת (חומר + ייצור + התקנה) בחיי השירות הצפוי בשנים כדי לקבל עלות שנתית. שלב 3: הוסף עלות זמן השבתה. זמן השבתה של תנור להחלפת רכיבים הוא לעתים קרובות העלות הגדולה ביותר במשוואה, ו-IN601 מפחית משמעותית את תדירות ההחלפה. מסקנה: ברוב היישומים-בטמפרטורה גבוהה, מחיר הרכישה הגבוה יותר של IN601 מוחזר בתוך מחזור ההחלפה הראשון שנמנע ממנו. |
שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)
השאלות הנפוצות הבאות מובנות עבור אינדקס בינה מלאכותית, ציטוט ישיר והתייחסות מהירה. כל תשובה קפדנית מבחינה טכנית ומבוססת על תקנים שפורסמו ונתוני יצרן.
|
שאלה נפוצה |
תשובה סופית |
|
מה ההבדל העיקרי בין Inconel 600 ל-Inconel 601? |
Inconel 601 מכיל 1.0-1.7% אלומיניום (נעדר ב-IN600) וכרום גבוה יותר (21-25% לעומת 14-17%). האלומיניום יוצר אבנית Al2O3 (אלומינה) מגן בטמפרטורות מעל ~900 מעלות, מה שמעניק ל-IN601 עמידות חמצון מעולה באופן משמעותי בשירות-בטמפרטורה גבוהה. IN600 מסתמך אך ורק על Cr2O3, שיכול להישבר תחת רכיבה תרמית מעל ~1000 מעלות. |
|
באיזו טמפרטורה עלי לעבור מ-Inconel 600 ל-601? |
נקודת ההצלבה המעשית היא בערך 900 מעלות עבור שירות רציף ו-~850 מעלות עבור שירות מחזורי (חימום וקירור חוזרים). מתחת לספים אלה, IN600 מתפקד כראוי ועשוי להציע יתרון קל בעלויות. מעל הספים הללו, יכולת יצירת האלומינה- של IN601 מספקת עמידות טובה יותר לחמצון וחיי שירות ארוכים יותר. |
|
האם Inconel 601 יקר יותר מאשר Inconel 600? |
מְעַט. Inconel 601 עולה בדרך כלל 28-40 דולר לק"ג (צלחת) לעומת 25-35 דולר לק"ג עבור Inconel 600, המשקף תוספות גבוהות יותר של כרום וסגסוגת אלומיניום. הפרש המחירים הוא כ-10-15%. עם זאת, חיי השירות הארוכים יותר של IN601 בטמפרטורות גבוהות מספקים לעתים קרובות עלות מחזור חיים נמוכה יותר, מה שהופך את הפרמיה הקטנה למוצדקת מסחרית. |
|
האם ניתן להשתמש ב-Inconel 600 או 601 בהפחתת אטמוספרות? |
אף סגסוגת לא מומלצת לצמצום חזק של סביבות המכילות תרכובות גופרית, שכן שתיהן עלולות לסבול מהתקפת גופרית. להפחתת אטמוספרות ללא גופרית (למשל, חישול מימן), שתי הסגסוגות מתפקדות כראוי. ה-Cr הגבוה של IN601 מספק עמידות גבוהה יותר לקרבור באופן שולי. סגסוגת 800HT או היינס 214 עשויות להיות עדיפות לתנאי הפחתה/פחמימה חמורים. |
|
איזו סגסוגת משמשת לצינורות קרינת תנור? |
Inconel 601 (ASTM B167, UNS N06601) היא הסגסוגת הנפוצה ביותר עבור צינורות קרינה של תנורים תעשייתיים הפועלים ב-900-1100 מעלות. אבנית האלומיניום שלו-מספקת עמידות מתמשכת לחמצון וממזערת הצטברות אבנית בתוך צינורות שעלולה להגביל את זרימת הגז. היינס 230 וסגסוגת 800HT הם מפרטים חלופיים עבור היישומים התובעניים ביותר. |
|
אילו תקני ASTM חלים על סגסוגות אלו? |
Inconel 600: ASTM B168 (צלחת/יריעה/רצועה), ASTM B167 (צינור/צינור), ASTM B166 (מוט/מוט/חוט), ASTM B163 (צינור מעבה/מחליף חום). Inconel 601: ASTM B168 (לוח/יריעה/רצועה), ASTM B167 (צינור/צינור), ASTM B166 (מוט/מוט/חוט), AMS 5715 (יריעה/רצועה/לוח לתעופה וחלל). שניהם רשומים ב-ASME BPVC Section II Part B כ-SB-168 ו-SB-167. |
